sobota, 3 marca 2012

Prawa człowieka a prawa jednostki: Wulgaryzmy a prawo do rozpoznania sprawy




Prawa człowieka a prawa jednostki: Wulgaryzmy a prawo do rozpoznania sprawy: Wraz z początkiem roku weszła w życie kontrowersyjna ustawa nowelizująca Kodeks karny wykonawczy. Zgodnie z nowymi przepisami właściwy organ...

Z przekazów historycznych wynika, że mieszkańcom różnych krajów zabraniali używać języka lub jakichś słów okupanci tworząc różnego rodzaju arystokrację schlebiając sobie, że jest lepsza od pozostałych osób mówiących językiem pospólstwa czyli wulgarnym dlatego w polskiej konstytucji brak jest języka wulgarnego czy innego gorszego od pozostałych języków.

Według Ustawodawcy Artykuł 27 Konstytucji (Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe) opisuje jakimi językami wolno posługiwać się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:

W Rzeczypospolitej Polskiej językiem urzędowym jest język polski. Przepis ten nie narusza praw mniejszości narodowych wynikających z ratyfikowanych umów międzynarodowych.

Z tego przepisu wynika, że zabronione jest zakazywanie używania jakiegokolwiek języka komukolwiek na terenach należących do narodu Polskiego w tym języka wulgarnego; zabranianie używania jakiegokolwiek języka odnosi się też do każdego słowa dowolnego języka nawet wymyślonego przez jakąś osobę lub grupę osób.

2 komentarze:

  1. Witaj! Składam Rewizytę:) Ciekawy blog. Wszystkiego najlepszego w życiu, pozdrawiam Karolina - shania z moiindianie

    OdpowiedzUsuń